Ohita valikko

Yhteystiedot

Ota yhteys asiantunti­jaamme

Tomi Haring portrait

Tomi Haring

Toimitusjohtaja
tomi.haring@businessjoensuu.fi
tomi.haring@businessjoensuu.fi
Soile Asikainen portrait

Soile Asikainen

Markkinointipäällikkö
Markkinointi ja viestintä sekä näiden kehittäminen
soile.asikainen@businessjoensuu.fi
soile.asikainen@businessjoensuu.fi
Joni Andersin portrait

Joni Andersin

Photonics Center Oy - Tekninen asiantuntija
joni.andersin@photonicscenter.fi
joni.andersin@photonicscenter.fi
Katariina Eskelinen portrait

Katariina Eskelinen

Yritysasiantuntija (kuntavastuu: Kitee)
Aloittavan yrityksen palvelut, investoinnit, kehittäminen, rahoitus, yrityskaupat, sote
katariina.eskelinen@businessjoensuu.fi
katariina.eskelinen@businessjoensuu.fi
Anu Halonen portrait

Anu Halonen

Palvelujohtaja, tila- ja tapahtumapalvelut
Tiedepuiston tila- ja tapahtumapalveluiden johtaminen, kehittäminen, asiakas- ja yhteistyökumppanisuhteet
anu.halonen@businessjoensuu.fi
anu.halonen@businessjoensuu.fi
Timo Hartikainen portrait

Timo Hartikainen

Yritysvalmentaja (kuntavastuu: Rääkkylä)
Rekrytointi, rekrytointimarkkinointi, työllistämisen tuet 
timo.hartikainen@businessjoensuu.fi
timo.hartikainen@businessjoensuu.fi
Timo A. Hartikainen portrait

Timo A. Hartikainen

Yritysasiantuntija (kuntavastuut: Ilomantsi, Tohmajärvi)
Aloittavan yrityksen palvelut, investoinnit, talous, kehittäminen, kasvu, sote
timo.a.hartikainen@businessjoensuu.fi
timo.a.hartikainen@businessjoensuu.fi
Heli Hirvonen portrait

Heli Hirvonen

Yritysasiantuntija (kuntavastuut: Heinävesi, Kitee)
Aloittavan yrityksen palvelut, investoinnit, kehittäminen, rahoitus, omistajanvaihdos
heli.hirvonen@businessjoensuu.fi
heli.hirvonen@businessjoensuu.fi
Jonne Hirvonen portrait

Jonne Hirvonen

Key Account Manager
Metsäbio- ja kiertotalouden investoinnit ja sijoittumispalvelut
jonne.hirvonen@businessjoensuu.fi
jonne.hirvonen@businessjoensuu.fi
Jaani Holma portrait

Jaani Holma

Kehityspäällikkö

Matkailu-, kauppa- ja palveluliiketoiminta

jaani.holma@businessjoensuu.fi
jaani.holma@businessjoensuu.fi
Hanne Huhmarsalo portrait

Hanne Huhmarsalo

Kehityspäällikkö
Asiakaskokemus ja laatu, tietohallinto, digitaaliset palvelut, ympäristöasiat, Louhelan Woima
hanne.huhmarsalo@businessjoensuu.fi
hanne.huhmarsalo@businessjoensuu.fi
Riikka Ihalainen portrait

Riikka Ihalainen

Asiakaspalveluvastaava
Asiakkaiden opastus- ja neuvontapalvelut, kokous- sekä coworking-palvelut
riikka.ihalainen@businessjoensuu.fi
riikka.ihalainen@businessjoensuu.fi
Lasse Immonen portrait

Lasse Immonen

Yritysvalmentaja
Liikeideoiden arviointi, aloittavan yrittäjän palvelut ja valmennukset
lasse.immonen@businessjoensuu.fi
lasse.immonen@businessjoensuu.fi
Ari Immonen portrait

Ari Immonen

Johtaja, Toiminnan kumppani -palvelut
Talous, rahoitus, Business Joensuu Oy:n rekrytointi- ja henkilöstöasiat
ari.immonen@businessjoensuu.fi
ari.immonen@businessjoensuu.fi
Tanja Immonen portrait

Tanja Immonen

Markkinoinnin asiantuntija
Palveluiden ja tapahtumien markkinointi ja viestintä
tanja.immonen@businessjoensuu.fi
tanja.immonen@businessjoensuu.fi
Anne-Maria Kankaisto portrait

Anne-Maria Kankaisto

Markkinoinnin asiantuntija
Seutumarkkinointi, viestintä, palveluiden ja tapahtumien markkinointi
anne-maria.kankaisto@businessjoensuu.fi
anne-maria.kankaisto@businessjoensuu.fi
Jarmo Kauppinen portrait

Jarmo Kauppinen

Kehityspäällikkö
Projektit, projektien rahoitus, aluekehitys
jarmo.kauppinen@businessjoensuu.fi
jarmo.kauppinen@businessjoensuu.fi
Pinja Konttinen portrait

Pinja Konttinen

Yritysasiantuntija
Julkiset hankinnat
pinja.konttinen@businessjoensuu.fi
pinja.konttinen@businessjoensuu.fi
Sari Korkalainen portrait

Sari Korkalainen

Asiakaspalveluvastaava
Tapahtumapalvelut, asiakkaiden opastus- ja neuvontapalvelut, kokouspalvelut
sari.korkalainen@businessjoensuu.fi
sari.korkalainen@businessjoensuu.fi
Hanna Källarsson portrait

Hanna Källarsson

Yritysvalmentaja
Investoinnit, kehittäminen, yritysrahoitus, tervehdyttäminen
hanna.kallarsson@businessjoensuu.fi
hanna.kallarsson@businessjoensuu.fi
Olli Kämäräinen portrait

Olli Kämäräinen

Photonics Center Oy - Myynti- ja liiketoiminnan kehitysjohtaja
olli.kamarainen@photonicscenter.fi
olli.kamarainen@photonicscenter.fi
Santeri Lanér portrait

Santeri Lanér

Yritysvalmentaja
Kasvuvalmennus, kasvu ja kehittäminen
santeri.laner@businessjoensuu.fi
santeri.laner@businessjoensuu.fi
Leena Lehikoinen portrait

Leena Lehikoinen

Kehityspäällikkö
Fotoniikan investoinnit, sijoittumispalvelut, tontit ja toimitilat
leena.lehikoinen@businessjoensuu.fi
leena.lehikoinen@businessjoensuu.fi
Mervi Leminen portrait

Mervi Leminen

Yritysvalmentaja
Kasvuvalmennus, kasvu, kehittäminen
mervi.leminen@businessjoensuu.fi
mervi.leminen@businessjoensuu.fi
Miia Lähteenmäki portrait

Miia Lähteenmäki

Asiakkuuspäällikkö
Tiedepuiston markkinointi, toimitilavuokraus, -asiakkuudet ja -sopimukset
miia.lahteenmaki@businessjoensuu.fi
miia.lahteenmaki@businessjoensuu.fi
Antti Mononen portrait

Antti Mononen

Yritysasiantuntija
Muovi- ja työvälinealojen imago, teollisuuden investoinnit ja sijoittumisasiakkuudet, teollisuuden kilpailukykyohjelman ohjelmavastaava
antti.mononen@businessjoensuu.fi
antti.mononen@businessjoensuu.fi
Perttu Mutka portrait

Perttu Mutka

Elokuvakomissaari
Elokuvatuotannot, sijoittuminen, luovat alat
perttu.mutka@businessjoensuu.fi
perttu.mutka@businessjoensuu.fi
Mikko Naakka portrait

Mikko Naakka

Kiinteistöpäällikkö
Kiinteistöyhteyshenkilö, remontti- ja muutostyöt, henkilö- ja paloturvallisuus
mikko.naakka@businessjoensuu.fi
mikko.naakka@businessjoensuu.fi
Satu Niiranen portrait

Satu Niiranen

Yritysvalmentaja
Aloittavan yrittäjän valmennukset, opiskelijayrittäjyys
satu.niiranen@businessjoensuu.fi
satu.niiranen@businessjoensuu.fi
Ilkka Nykänen portrait

Ilkka Nykänen

Kehityspäällikkö

Kaivannaisliiketoiminta

ilkka.nykanen@businessjoensuu.fi
ilkka.nykanen@businessjoensuu.fi
Heidi Oinonen portrait

Heidi Oinonen

Asiakaspalveluvastaava
Toimitilapalvelut, asiakkaiden opastus- ja neuvontapalvelut, kokouspalvelut
heidi.oinonen@businessjoensuu.fi
heidi.oinonen@businessjoensuu.fi
Janne Pakarinen portrait

Janne Pakarinen

Yritysvalmentaja
Startup -yritysten liiketoiminnan kehittäminen
janne.pakarinen@businessjoensuu.fi
janne.pakarinen@businessjoensuu.fi
Jouko Piirainen portrait

Jouko Piirainen

Yritysasiantuntija
Omistajanvaihdos, yrityskauppa, yritysmyynti, yritysosto, yrityspörssi, liiketoimintakauppa, osakekauppa, sukupolven vaihdos, Viro
jouko.piirainen@businessjoensuu.fi
jouko.piirainen@businessjoensuu.fi
Satu-Minna Piiroinen portrait

Satu-Minna Piiroinen

Yritysasiantuntija
Rekrytointi, henkilöstön ja osaamisen kehittäminen, toimiala- ja työnantajamielikuva, sidosryhmä- ja yhteistyöverkostot
satu-minna.piiroinen@businessjoensuu.fi
satu-minna.piiroinen@businessjoensuu.fi
Pauliina Pikkujämsä portrait

Pauliina Pikkujämsä

Palvelujohtaja, Investoinnit ja sijoittumispalvelut
Palvelut investoiville ja sijoittuville yrityksille, asiakassuhteet ja verkostoyhteistyö
pauliina.pikkujamsa@businessjoensuu.fi
pauliina.pikkujamsa@businessjoensuu.fi
Kari Pulkkinen portrait

Kari Pulkkinen

Fund Manager & Growth Coach
StartUp Fund Joensuu -rahasto, yritysrahoitus, liiketoiminnan kehittäminen, hallitustyön kehittäminen
kari.pulkkinen@businessjoensuu.fi
kari.pulkkinen@businessjoensuu.fi
Juha Purmonen portrait

Juha Purmonen

Kehityspäällikkö
Fotoniikkaliiketoiminnan kasvuohjelman ohjelmavastaava
juha.purmonen@businessjoensuu.fi
juha.purmonen@businessjoensuu.fi
Mika Pyykkö portrait

Mika Pyykkö

Yritysvalmentaja
Yritysten kansainvälisen liiketoiminnan kehittäminen ja kasvattaminen
mika.pyykko@businessjoensuu.fi
mika.pyykko@businessjoensuu.fi
Timo Rapatti portrait

Timo Rapatti

Talotekniikka-asiantuntija
Kiinteistöyhteyshenkilö, talotekniikka, kulunvalvonta, palohälytinlaitteet
timo.rapatti@businessjoensuu.fi
timo.rapatti@businessjoensuu.fi
Tuomo Roivas portrait

Tuomo Roivas

Palvelujohtaja, Liiketoiminnan kasvu- ja kehityspalvelut
Kasvu, kehittäminen, yrityspalvelut, liiketoiminta, asiakassuhteet ja kuntayhteistyö 
tuomo.roivas@businessjoensuu.fi
tuomo.roivas@businessjoensuu.fi
Heli Saario portrait

Heli Saario

Yritysvalmentaja
Kansainvälinen työvoima yrityksen kasvun tukena
heli.saario@businessjoensuu.fi
heli.saario@businessjoensuu.fi
Juha Saastamoinen portrait

Juha Saastamoinen

Yritysasiantuntija (kuntavastuut: Outokumpu, Polvijärvi)
Rahoitus, investoinnit, kehittäminen, kasvu, omistajanvaihdos, yrityskauppa
juha.saastamoinen@businessjoensuu.fi
juha.saastamoinen@businessjoensuu.fi
Piia Sallinen portrait

Piia Sallinen

Yritysvalmentaja
Rekrytointi, henkilöstö- ja työsuhdeasiat, työnantajana toimiminen
piia.sallinen@businessjoensuu.fi
piia.sallinen@businessjoensuu.fi
Marko Soikkeli portrait

Marko Soikkeli

Yritysvalmentaja
ICT, digi, kasvu ja kehittäminen
marko.soikkeli@businessjoensuu.fi
marko.soikkeli@businessjoensuu.fi
Kirsi Svärd portrait

Kirsi Svärd

Yritysvalmentaja
Startup-yritysten liiketoiminnan kehittäminen, tutkimuksen ja innovaatioiden kaupallistaminen
kirsi.svard@businessjoensuu.fi
kirsi.svard@businessjoensuu.fi
Timo Tahvanainen portrait

Timo Tahvanainen

Kehityspäällikkö
Metsä- ja energialiiketoiminta
timo.tahvanainen@businessjoensuu.fi
timo.tahvanainen@businessjoensuu.fi
Veikko Tahvanainen portrait

Veikko Tahvanainen

Yritysasiantuntija
Investoinnit, kehittäminen, yritysrahoitus, tervehdyttäminen, VTT-asiamies
veikko.tahvanainen@businessjoensuu.fi
veikko.tahvanainen@businessjoensuu.fi
Henry Torn portrait

Henry Torn

Viestintä- ja projektikoordinaattori
Palveluiden ja tapahtumien markkinointi ja viestintä
henry.torn@businessjoensuu.fi
henry.torn@businessjoensuu.fi
Seppo Tossavainen portrait

Seppo Tossavainen

Yritysasiantuntija
Metsäbio- ja kiertotalous, kansainvälistymis- ja Invest in -palvelut
seppo.tossavainen@businessjoensuu.fi
seppo.tossavainen@businessjoensuu.fi
Janita Ylitalo portrait

Janita Ylitalo

***Opintovapaalla 1.1. - 30.6.2023. Sijainen: Tomi Haring*** Palvelujohtaja, Uudet liiketoiminnat ja kansainvälistymispalvelut
Aloittavien yritysten palvelut, uusi liiketoiminta, kaupallistaminen, kansainvälisen liiketoiminnan palvelut 
janita.ylitalo@businessjoensuu.fi
janita.ylitalo@businessjoensuu.fi

Tilaa uutiskirje

Pysy ajantasalla Business Joensuun tapahtumista ja ajankohtaisista