Ohita valikko

Yhteystiedot

Ota suora yhteys yritysasiantuntijaamme ja aloita matkasi menestykseen!

Business-päivystys
puh. +358 10 419 8011
Ma – pe klo 9 – 17

Tiedepuiston kokoustilojen varaukset ja kokousjärjestelyt
puh. +358 10 419 8010
meetings@businessjoensuu.fi

010-numeroihin soittaminen maksaa normaalin puhelinmaksun (pvm/mpm).

Toimipisteet ja postitusosoite

Postitusosoite ja päätoimipaikka

Business Joensuu Oy
Länsikatu 15
80110 Joensuu

Business Joensuun toimisto sijaitsee Tiedepuistossa. Tapaamiset ajanvarauksella asiantuntijoidemme kanssa. 

Kuntakohtaiset palvelupisteet

Yhteyshenkilöiden yhteystiedot näet sivun alareunassa kohdassa "Kuntakohtaiset yhteyshenkilöt".

Heinävesi
Heinäveden kunnantalo 
Kermanrannantie 7, 79700 Heinävesi
Yhteyshenkilö: Heli Hirvonen
Tapaamiset ajanvarauksella

Ilomantsi
Ilomantsin kunnantalo
Soihtulantie 7, 82900 Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Timo A. Hartikainen
Tapaamiset ajanvarauksella

Kitee
Kiteentie 9-11 B, 2. krs, 82500 Kitee
Yhteyshenkilöt: Heli Hirvonen ja Katariina Eskelinen
Tapaamiset ajanvarauksella

 

Outokumpu
Outokummun seudun teollisuuskylä
Kuvernöörinkatu 1, 83500 Outokumpu (B-rappu, 2. kerros)
Yhteyshenkilö: Juha Saastamoinen
Tapaamiset ajanvarauksella
Polvijärvi
Polvijärven kunnan Tekninen toimisto
Välitie 2, 83700 Polvijärvi
Yhteyshenkilö: Juha Saastamoinen
Tapaamiset ajanvarauksella

Rääkkylä
Rääkkylän kunnantalo
Kinnulantie 1, 82300 Rääkkylä
Yhteyshenkilö: Timo Hartikainen
Tapaamiset ajanvarauksella

Tohmajärvi
Tohmajärven kunnantalo
Järnefeltintie 1, 82600 Tohmajärvi
Yhteyshenkilö: Timo A. Hartikainen
Tapaamiset ajanvarauksella

Laskutusosoite

Verkkolaskut

Verkkolaskuosoite 003729212701
Operaattori: Maventa (003721291126)

Välittäjätunnus pankkiverkosta lähetettäessä DABAFIHH (käytetään mikäli verkkolaskuohjelmasta ei voi lähettää laskuja suoraan Maventan tunnukselle)

Sähköpostilaskujen osoite

29212701@scan.netvisor.fi

Laskut lähetetään palveluun sähköpostin PDF-muotoisina liitetiedostoina ja laskun liitteiden tulee olla samassa tiedostossa itse laskun kanssa. Tiedoston maksimi koko on 5 Mb. Tiedoston nimi ei saa sisältää erikoismerkkejä tai välilyöntejä, eikä tiedosto saa sisältää lukituksia tai salasanalla suojattuja.

Paperiset laskut

Business Joensuu Oy
29212701
PL 100
80020 Kollektor Scan

Y-tunnus: 2921270-1

Saapuminen Tiedepuistolle

Tulitpa mistä ilmansuunnasta tai millä kulkuvälineellä tahansa, saapuminen Tiedepuistolle on helppoa.

Katso Google-kartta.

Lataa Tiedepuiston mobiilikartta.

Ota yhteys asiantuntijaamme

Tomi Haring

Toimitusjohtaja
tomi.haring@businessjoensuu.fi
tomi.haring@businessjoensuu.fi

Katariina Eskelinen

Yritysvalmentaja (Kitee, Joensuu)
Aloittavan yrityksen palvelut, investoinnit, kasvu, kehittäminen, rahoitus, yrityskaupat, sote
katariina.eskelinen@businessjoensuu.fi
katariina.eskelinen@businessjoensuu.fi

Anu Halonen

Palvelujohtaja, tila- ja tapahtumapalvelut
Tiedepuiston tila- ja tapahtumapalveluiden johtaminen, kehittäminen, asiakas- ja yhteistyökumppanisuhteet
anu.halonen@businessjoensuu.fi
anu.halonen@businessjoensuu.fi

Timo Hartikainen

Yritysvalmentaja (Rääkkylä, Joensuu)
Työnantajuus ja rekrytoinnit, Yritysten kasvu ja kehittäminen
timo.hartikainen@businessjoensuu.fi
timo.hartikainen@businessjoensuu.fi

Timo A. Hartikainen

Yritysasiantuntija (Ilomantsi, Tohmajärvi, Joensuu)
Aloittavan yrityksen palvelut, investoinnit, talous, kehittäminen, kasvu, sote
timo.a.hartikainen@businessjoensuu.fi
timo.a.hartikainen@businessjoensuu.fi

Heli Hirvonen

Yritysasiantuntija (Heinävesi, Kitee, Joensuu)
Aloittavan yrityksen palvelut, investoinnit, kehittäminen, rahoitus, omistajanvaihdos
heli.hirvonen@businessjoensuu.fi
heli.hirvonen@businessjoensuu.fi

Hanne Huhmarsalo

Kehityspäällikkö
Asiakaskokemus ja laatu, tietohallinto, digitaaliset palvelut, ympäristöasiat, Louhelan Woima
hanne.huhmarsalo@businessjoensuu.fi
hanne.huhmarsalo@businessjoensuu.fi

Hanne Husso

Kehityspäällikkö
Kansainvälistymispalvelut elintarvike- ja luonnontuotealan yrityksille
hanne.husso@businessjoensuu.fi
hanne.husso@businessjoensuu.fi

Mervi Huttunen

Avainasiakaspäällikkö, ICT
ICT Hub Joensuu, palvelut sijoittuville ICT-yrityksille, ICT-yritysten yhteisön kehittäminen
mervi.huttunen@businessjoensuu.fi
mervi.huttunen@businessjoensuu.fi

Jarno Hämäläinen

Avainasiakaspäällikkö, vihreä siirtymä
jarno.hamalainen@businessjoensuu.fi
jarno.hamalainen@businessjoensuu.fi

Riikka Ihalainen

Asiakaspalveluvastaava
Asiakkaiden opastus- ja neuvontapalvelut, kokous- sekä coworking-palvelut
riikka.ihalainen@businessjoensuu.fi
riikka.ihalainen@businessjoensuu.fi

Lasse Immonen

Yritysvalmentaja (Joensuu)
Liikeideoiden arviointi, aloittavan yrittäjän palvelut ja valmennukset, julkiset hankinnat
lasse.immonen@businessjoensuu.fi
lasse.immonen@businessjoensuu.fi

Ari Immonen

Johtaja, Toiminnan kumppani -palvelut
Talous, rahoitus, Business Joensuu Oy:n avoimet työpaikat ja harjoittelupaikat sekä henkilöstöasiat
ari.immonen@businessjoensuu.fi
ari.immonen@businessjoensuu.fi

Tanja Immonen

Markkinoinnin asiantuntija
Palveluiden ja tapahtumien markkinointi ja viestintä
tanja.immonen@businessjoensuu.fi
tanja.immonen@businessjoensuu.fi

Mikko Järvilehto

Yritysasiantuntija, TKI ja Startup
Investoinnit ja sijoittumispalvelut
mikko.jarvilehto@businessjoensuu.fi
mikko.jarvilehto@businessjoensuu.fi

Anne-Maria Kankaisto

Markkinoinnin asiantuntija
Seutumarkkinointi, viestintä, palveluiden ja tapahtumien markkinointi
anne-maria.kankaisto@businessjoensuu.fi
anne-maria.kankaisto@businessjoensuu.fi

Jarmo Kauppinen

Kehityspäällikkö
Projektit, projektien rahoitus, aluekehitys
jarmo.kauppinen@businessjoensuu.fi
jarmo.kauppinen@businessjoensuu.fi

Pinja Konttinen

Kehityspäällikkö
ICT Hub Joensuu
pinja.konttinen@businessjoensuu.fi
pinja.konttinen@businessjoensuu.fi

Mervi Kontturi

Avainasiakaspäällikkö, kaivannaisteollisuus
Kaivannaisteollisuus
mervi.kontturi@businessjoensuu.fi
mervi.kontturi@businessjoensuu.fi

Olli Kämäräinen

Photonics Center Oy - Myynti- ja liiketoiminnan kehitysjohtaja
olli.kamarainen@photonicscenter.fi
olli.kamarainen@photonicscenter.fi

Santeri Lanér

Yritysvalmentaja

*** OPINTOVAPAALLA 1.8.2023 – 31.7.2024. ***

Kasvuvalmennus, kasvu ja kehittäminen

santeri.laner@businessjoensuu.fi
santeri.laner@businessjoensuu.fi

Leena Lehikoinen

Kehityspäällikkö
Yritysten sijoittumispalvelut, tontit ja toimitilat, fotoniikan investoinnit
leena.lehikoinen@businessjoensuu.fi
leena.lehikoinen@businessjoensuu.fi

Mervi Leminen

Yritysvalmentaja
Kasvuvalmennus, kasvu, kehittäminen
mervi.leminen@businessjoensuu.fi
mervi.leminen@businessjoensuu.fi

Miia Lähteenmäki

Asiakkuuspäällikkö
Tiedepuiston markkinointi, toimitilavuokraus, -asiakkuudet ja -sopimukset
miia.lahteenmaki@businessjoensuu.fi
miia.lahteenmaki@businessjoensuu.fi

Marianne Markkanen

Markkinoinnin asiantuntija, VisitKarelia
Matkailumarkkinointi ja viestintä
marianne.markkanen@businessjoensuu.fi
marianne.markkanen@businessjoensuu.fi

Antti Mononen

Yritysasiantuntija
Teollisuuden investoinnit ja yritysrahoitus, teknologiateollisuuden avainasiakkuudet
antti.mononen@businessjoensuu.fi
antti.mononen@businessjoensuu.fi

Perttu Mutka

Elokuvakomissaari
Elokuvatuotannot, sijoittuminen, luovat alat
perttu.mutka@businessjoensuu.fi
perttu.mutka@businessjoensuu.fi

Mikko Naakka

Kiinteistöpäällikkö
Kiinteistöyhteyshenkilö, remontti- ja muutostyöt, henkilö- ja paloturvallisuus
mikko.naakka@businessjoensuu.fi
mikko.naakka@businessjoensuu.fi

Satu Niiranen

Yritysvalmentaja
Elintarvike- ja luonnontuotealan kansainvälistyminen, aloittavan yrittäjän valmennukset, opiskelijayrittäjyys
satu.niiranen@businessjoensuu.fi
satu.niiranen@businessjoensuu.fi

Ilkka Nykänen

Kehityspäällikkö

Kaivannaisliiketoiminta

ilkka.nykanen@businessjoensuu.fi
ilkka.nykanen@businessjoensuu.fi

Heidi Oinonen

Asiakaspalveluvastaava
Toimitilapalvelut, asiakkaiden opastus- ja neuvontapalvelut, kokouspalvelut
heidi.oinonen@businessjoensuu.fi
heidi.oinonen@businessjoensuu.fi

Reetta Ostela

Yritysasiantuntija
Matkailuala, VisitKarelia
reetta.ostela@businessjoensuu.fi
reetta.ostela@businessjoensuu.fi

Jouko Piirainen

Yritysasiantuntija
Omistajanvaihdos, yrityskauppa, yritysmyynti, yritysosto, yrityspörssi, liiketoimintakauppa, osakekauppa, sukupolven vaihdos, Viro
jouko.piirainen@businessjoensuu.fi
jouko.piirainen@businessjoensuu.fi

Satu-Minna Piiroinen

Yritysasiantuntija
Rekrytointi ja työnantajuus, henkilöstön ja osaamisen kehittäminen, TE2024-uudistus/työnantajien palvelut
satu-minna.piiroinen@businessjoensuu.fi
satu-minna.piiroinen@businessjoensuu.fi

Pauliina Pikkujämsä

Palvelujohtaja, Investoinnit ja sijoittumispalvelut
Palvelut investoiville ja sijoittuville yrityksille, asiakassuhteet ja verkostoyhteistyö
pauliina.pikkujamsa@businessjoensuu.fi
pauliina.pikkujamsa@businessjoensuu.fi

Kari Pulkkinen

Fund Manager & Growth Coach
StartUp Fund Joensuu -rahasto, yritysrahoitus, liiketoiminnan kehittäminen, hallitustyön kehittäminen
kari.pulkkinen@businessjoensuu.fi
kari.pulkkinen@businessjoensuu.fi

Juha Purmonen

Kehityspäällikkö
Fotoniikkaliiketoiminnan kasvuohjelman ohjelmavastaava
juha.purmonen@businessjoensuu.fi
juha.purmonen@businessjoensuu.fi

Tuomo Roivas

Palvelujohtaja, Liiketoiminnan kehityspalvelut
Kasvu, kehittäminen, yrityspalvelut, liiketoiminta, asiakassuhteet ja kuntayhteistyö 
tuomo.roivas@businessjoensuu.fi
tuomo.roivas@businessjoensuu.fi

Heli Saario

Yritysvalmentaja
Kansainvälinen työvoima yrityksen kasvun tukena,  aloittavan yrittäjän valmennukset, opiskelijayrittäjyys
heli.saario@businessjoensuu.fi
heli.saario@businessjoensuu.fi

Juha Saastamoinen

Yritysasiantuntija (Outokumpu, Polvijärvi, Joensuu)
Rahoitus, investoinnit, kehittäminen, kasvu, omistajanvaihdos, yrityskauppa, toimitilat alueen yrityksille
juha.saastamoinen@businessjoensuu.fi
juha.saastamoinen@businessjoensuu.fi

Marko Soikkeli

Yritysvalmentaja
ICT, digi, kasvu ja kehittäminen
marko.soikkeli@businessjoensuu.fi
marko.soikkeli@businessjoensuu.fi

Veikko Tahvanainen

Yritysasiantuntija
Investoinnit, kehittäminen, yritysrahoitus, tervehdyttäminen
veikko.tahvanainen@businessjoensuu.fi
veikko.tahvanainen@businessjoensuu.fi

Henry Torn

Yritysasiantuntija
 Julkiset hankinnat, digi, kasvu ja kehittäminen
henry.torn@businessjoensuu.fi
henry.torn@businessjoensuu.fi

Tapaa meitä tapahtumissa

Tilaa uutiskirje

Pysy ajantasalla Business Joensuun tapahtumista ja ajankohtaisista